sadsad x
asdasd

Cildimi doğru temizleyip temizlemediğimi nasıl anlarım?

13 Ocak 2022
Cildimi doğru temizleyip temizlemediğimi nasıl anlarım?

İnternetin hayatımıza girmesi ile beraber birçok kirli bilgi ile karşılaşıyoruz. 

Yılların tecrübesi ile pratik olan doğru bakım uygulamaları şöyledir:

1) Cilt sabah ve akşam uygun bir ürünü ile temizlenmelidir.

Sabah temizliğinin sebebi, biz uyurken cilt çalışmaya devam ve toksinleri dışarı atar. Yüzeyde biriken bu toksinleri, arındırmak için cilt mutlaka sabah temizlenmeli.

Akşam ise gün boyu cildimizin maruz kaldığı oksidatif stress (çevresel kirlilik, egzos gazı, sigara dumanı vs), makyaj ürünleri, güneş kremlerinin filtreleri yüzeyde birikime sebep olur ve gözenekleri tıkar. Bu sebeple bu bakımı çift aşamalı bir temizlik ile yapılırsa cilt daha sağlıklı arınır.

Dermalogica Precleanse

Darphin Aromatic Cleansing Balm with Rosewood

Temizlemenin ardından cilt tipine uygun tonik kullanarak temizleme aşaması tamamlanır.

2) Cildin durumuna uygun bir nemlendirici ve uygun bir göz bakım kremi ile bakıma devam ederiz.

Nemlendirici cildin bariyerini güçlendirip, nemin hapsolmasını sağlamak için kullanılır. Nemlendiricinizi seçerken mutlaka bir cilt analizi yaptırıp, uzmana danışmak doğru ürün kullanmak açısından önemlidir.

Göz çevresi cildimize göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çok çabuk hasar görür ve  kırışıklık, torbalanma, morluk ve nemsizlik gibi şikayetlerle  kişiyi rahatsız eder. İşte bu yüzden; göz bakım kremi göz çevresinin durumuna göre seçilip sabah ve akşam kullanılmalıdır.

GÖZ BAKIM ÜRÜNLERİ

3) Koru

Bu  uygulama sadece gündüz için geçerlidir. UVA, UVB ve  aynı zamanda mavi ışık cildimizi zamansız yaşlandırır. Bunlardan korunmak için yaz ve kış cildimize uygun güneş filtresi içeren ürünler kullanmalıyız.

GÜNEŞ ÜRÜNLERİ

--------------------------

Haftalık Bakım 1* Peeling

Cildi ölü hücrelerden arındırır. Mutlaka cilt tipine göre seçilmelidir. Her cilt tipi ve probleme yönelik ayrı peeling olduğunu unutmamak gerekir. Kullanılan peeling özelliğine göre günlük ya da haftalık olarak kullanılır.

PEELİNGLER

Haftalık Bakım 2* Maskeler

Maskelerin nem, arındırıcı, çizgi bakımı, onarıcı, antiaging, detoks  özellikleri mevcuttur. Cildinizin durumuna uygun maskeyi haftada bir veya iki defa uygulamanız sağlıklı bir cilt için uygundur.

MASKELER

Bakımlı bir cilt elde etmek için günde sadece beş dakika ayırmanız yeterlidir. Cildinize yapacağınız en büyük yatırım bu olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.